Harita Mühendislik Hizmetleri
Cihaz Kiralama ve Satış
Totalstation ve GPS Ölçüm Cihazları

Harita ölçüm işlemleri için sıkça kullanılan pek çok farklı profesyonel cihaz türü bulunmaktadır. Günümüzde bu cihazlar arasında en çok tercih edilenler ise Totalstation ve GPS ölçüm cihazlarıdır.

Uzun yıllardır mühendislik alanında hizmet veren firmamız, bireysel olarak harita ölçümleri yapacak olan bireylere cihaz kiralama ve satış (Totalstation ve GPS ölçüm cihazları) hizmeti sağlamaktadır. Bu sayede profesyonel olan bu cihazları satın almadan kiralayarak kullanmak ve daha sonra teslim etmek mümkündür. Her bütçeye hitap eden firmamız, bu bağlamda yalnızca satış değil, kiralama desteği de vermektedir.

Totalstation ve GPS Ölçüm Cihazları

Harita mühendislerinin sıkça kullandığı cihazlardan olan Totalstation ve GPS ölçüm cihazları, günümüzde pek çok bireyin ilgisini çekmektedir. Özellikle arsaya sahip olan ve bu arsanın inşaya hazır hale getirilmesi için önemli olan harita analizlerini bireysel olarak yapmayı tercih eden bireyler, firmamız üzerinden bu cihazları satın alabilir ya da kiralama işlemi ile bu isteklerini yerine getirebilmektedir.

Totalstation, uzaktan mesafe ölçebilen oldukça teknolojik bir aygıttır. Bu cihaz, arsanın yüzölçümünü tespit etmekte ve bu sayede arazi planlamasının yapılmasını sağlamaktadır. Oldukça hassas ölçümleri dahi yapabilen ve saniye hassasiyetine sahip olan bu aygıt, dikey ve yatay ölçümler sonucu xyz bazında koordinat belirlemesi yapmaktadır.

GPS ölçüm cihazları ise coğrafi konum belirleme mantığına sahip ve uydu sinyalleri ile çalışan bir aygıt olarak karşımıza çıkmaktadır. Uydu verileri doğrultusunda yapılan ölçümler ile mesafeler kolay bir şekilde ölçümlenebilmekte ve harita çıkarma ve analiz işlemleri tamamlanabilmektedir.

Eğer siz de bu ölçümleri yapmak için uygun aygıtlara ulaşmak istiyorsanız DEAK Mühendislik ekibimizle iletişime geçebilir ve işinize uygun cihazları kiralayabilir ya da satın alabilirsiniz.