Gayrimenkul & Ticaret Hizmetleri
Fizibilite & Araştırma

Fizibilite & araştırma faaliyetleri, gayrimenkul ve ticaret hizmetleri arasında yer alan ve oldukça önemli görülen işlemlerden bir tanesidir. Fizibilite ve araştırma, özellikle gayrimenkul alım ve satım işlemlerinde kişilerin fiyata bağlı olarak yaşayabilecekleri mağduriyetlerin önüne geçmektedir.

Ayrıca arsa üzerine yapılacak yapılarda, yapı ve arsa arasındaki uygunluğun tespit edilmesi ve uygunsuzluk olması durumunda bu sorunların ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Tüm bu hizmetler, alanında uzun yıllardır faaliyet gösteren köklü firmamız DEAK Mühendislik tarafından sağlanmaktadır. Bünyemizde görev alan uzman mimar ve mühendisler, fizibilite ve diğer analizlerin yapılmasını sağlayarak müşterilerimize destek olmaktadır.

Fizibilite ve Araştırma Hizmetleri Nedir?

Fizibilite, herhangi bir yapı projesine başlanmadan önce işin sorunsuz ilerlemesini sağlamak için yapılan ön analizlerdir. Bu analizler, proje esnasında yaşanabilecek tüm olası sorunların tespit edilmesi ve yine proje öncesinde çözümlenerek sorunsuz bir süreç geçirilmesini sağlamaktadır.

Fizibilite raporu ayrıca yatırımın gerçekleştirilmesi durumunda kazancın ne olacağının anlaşılmasını da sağlamaktadır. Kısaca özetlemek gerekirse; fizibilite bir uygunluk analizidir. Bu analiz sonucunda uygun olduğu ortaya çıkan mülklere yatırım yapılabilmekte ya da inşa sürecine başlanabilmektedir. Ancak fizibilite raporunun olumsuz olması durumunda bu olumsuzluğa sebebiyet veren faktörler doğrultusunda yeni bir yol haritası oluşturulmaktadır.

İnşaat, mimarlık ve mühendislik sektöründe araştırma hizmeti, oldukça kapsamlıdır. Araştırma; proje öncesi, esnası ve sonrası için oldukça gerekli olan çalışmaları barındırmaktadır. Uzmanlar; alım satım ve inşa gibi yatırımların doğru sonuç verebilmesi için arsa tespitinden altyapı sistemlerine kadar pek çok unsura dayalı çalışmalar yürütmekte ve çalışmalar sonucunda hareket ederek risk faktörlerini ortadan kaldırmaktadır.

Eğer siz de alım satımlar yapmadan ya da yapı inşa sürecine başlamadan fizibilite ve araştırma desteği alarak maddi ve manevi kayıpların önüne geçmek istiyorsanız DEAK Mühendislik ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.