İnşaat Hizmetleri
İnşaat ve Taahhüt Faaliyetleri

İnşaat ve taahhüt faaliyetleri, boş bir arsa üzerine sıfırdan yapılan inşaat hizmetleridir. Bu hizmetler müstakil evler için verilebileceği gibi hastane, okul, bina gibi yapılar için de verilebilmektedir. İnşaat ve taahhüt işlemlerinde işveren kişi ya da kurum ile iş yapan firma arasında bir sözleşme yapılmaktadır. Bu sözleşme sayesinde her iki taraf iş yükümlülükleri ve ücret ile ilgili anlaşmaya varmış olur ve anlaşmaya uygunluk gösterilmesi ile projenin sorunsuz şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır.

İnşaat projesinin hazırlanması, arsanın incelenmesi, yapım aşaması gibi zorlu süreçlerde bir sözleşmeye bağlı kalınması oldukça önemlidir. Aksi halde taraflardan bir tanesinin cayması durumunda hakların korunması mümkün olacaktır. DEAK Mühendislik, uzun yıllardır bu sektörde hizmet vermekte ve hizmetlerini verirken müşterileri ile olan bağlarını koruyabilmek adına taahhütler doğrultusunda hareket etmektedir.

Taahhüt Şeklinde İnşaat İşleri Nelerdir?

İnşaat sektöründe dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi taahhütlü bir şekilde çalışmaktır. Zira daha önce de belirtildiği gibi sözleşmeler ile hem işveren hem de işi alan firmanın hakları korunabilmektedir. Taahhüt süreci ile ilgili bilgiler aşağıdaki listede belirtilmektedir.

  • Müşterilerin istekleri doğrultusunda proje hazırlanmaktadır.
  • Proje için keşif bedeli belirlenmektedir.
  • Proje için fiyatlandırma yapılmaktadır.
  • Daha sonra ise teklif yöntemine karar verilerek proje ihaleye çıkartılmaktadır.
  • Son adımda ise ihaleyi alan firma ile sözleşme imzalanmaktadır.

Sözleşme inşaat için belirlenen yapım süresine sadık kalma, projeye uygun hareket etme ve bu gibi pek çok kurala uygunluk gösterilmesini sağlamaktadır. Böylelikle iki taraf arasında uygunsuzluk olduğu zaman haklı olan taraf sözleşmede belirtildiği gibi hakkını alabilecektir. Eğer siz de taahhütlü şekilde yapım işlerinizin tamamlanmasını istiyorsanız, DEAK Mühendislik ekibimizin iletişim yöntemlerini kullanarak görüşme sağlayabilirsiniz.