Harita Mühendislik Hizmetleri
Kadastro Uygulamaları

Uzman mühendisler tarafından verilen hizmetlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkan kadastro uygulamaları, kadastroya yönelik projelerin hayata geçirilmesini desteklemektedir. Bahsi geçen bu uygulamalar sayesinde harita yapılması, haritaya uygunluk gösteren projenin çıkartılması, deformasyon tespiti gibi pek çok işlem yapılabilmekte ve müşterilerin yapı aşamasında herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalması engellenmektedir.

Kadastro uygulamalarına dahil olan hizmetler geniş yelpazededir. Bunların başlıcaları ise: Tesis ve orman kadastrosu, parsel ve 22-A uygulamaları olarak sayılabilir. Kadastro uygulama hizmeti alacak olan bireyler, sahip oldukları alan ve tercih edecekleri hizmet doğrultusunda yukarıdaki listede belirtilen uygulamalardan kendileri için en uygun olanı ile isteklerini yerine getirebilmektedir.

Kadastro Uygulama Kapsamları

Kadastro uygulama kapsamları, bu bağlamda verilecek hizmete bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin; 22-A uygulaması olarak da bilinen kadastro kanunu gereği gerekli uygulama ve düzenlemelerin yapılmasını sağlayan bir hizmettir. Haritada bir eksiklik olması ya da teknik açıdan yetersiz görülen durumlarda uzman harita mühendislerinin bu sorunu ortadan kaldırması için çalışmalar gerçekleştirmesidir.

Parsel aplikasyonu ise tescilli haritalarda köşe noktalarının belirlenmesi ve koordinatların oluşturulması ile sağlanan bir uygulamadır. Yani her bir uygulamanın amacı farklıdır, ancak tüm uygulamalarda ortak bir amaç bulunmaktadır. Bu amaç ise sahip olunan parsel ve arazilerin düzenlemeler ile uygun hale getirilmesidir.

DEAK Mühendislik, alanında uzman ekibi ile yıllardır faaliyet gösteren kökü bir kuruluş olup, harita mühendisliğinden inşaat mühendisliğine kadar pek çok alanda profesyonel destek sunmaktadır. Sunulan bu destekler sayesinde bireylere kaliteli ve uygun fiyatlı çözüm önerileri sağlanabilmektedir. Sahip olduğu arsa üzerinde inşaat projesine başlamayı düşünen bireyler, sunduğumuz hizmetlerden yararlanarak proje ve harita aşamasını sorunsuz bir şekilde tamamlayarak ilerleyen süreçlerde yaşanabilecek tüm problemlerin önüne geçebilmektedir.